Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

Novinky 2015 a 2014

 No a ještě než jsme odcestovali z Prahy zpátky domů, tak se za náma stavil CEDRIK, Corinčin bráška. Je jedním slovem "NÁDHERNÝ". A s Corin si padli do oka, hráli si skoro pořád spolu. Zašli jsme si na psí hřiště, co mají Cessy a Ambra v blízskoti bydliště a tam se vyřádili do syta. Ani se nám potom nechtělo s Corinkou jet domů. Ale musely jsme. Dojely jsem bez úhony a dokonce i bez zácpy na dálnici. 
Tak zatím ahoj a zase příště.
30.10.2015 -  další den jsme si udělali výlet za dcerou Ambry Kyjská zahrada DOLLYNKOU. Dollynka bydlí také v rodinném domku, jako všechny naše štěňátka. S Corinkou se očichaly a byly hned kamarádky. Asi proto, že Dolly je skoro stejně velká jako Corin, tak si neměly co vyčítat. S Cessy a Ambrou nejsou naprosto žádný problémy. Šly jsme taky na procházku, aby se holky vylítaly. A myslím, že jsme si to užily všechny ženský člověčí i psí a nakonec jsme zatměly u kafíčka.

Dorinka je samozřejmě taky zlatíčko celé rodiny. Nejraději má paničku, i když si hraje ráda se všemi členy rodiny. Hlavně je to nezmar a pořád by si jen hrála a aportovala. Na procházky chodí na volno, je poslušná. Do naší návštěvy se rozběhla za každým pejskem. Teď už si prý vybírá pejsky a zkoumá jestli je pejsek hodný. Maminka Corin na ni taky byla ošklivá. Asi ji chtěla naučit, že nemá každýmu pejskovi věřit. Ale Dorinka jí to všechno vrátí, protože maminku určitě přeroste.29.10.2015 - Tak jsme si řekli s Corinkou, že je na čase zase si udělat výlet do Prahy za kamrádkou Jiřinkou, maminkou Cessy a sestřičkou Ambrou. Přibyl k nim ještě zrzavý kocourek Štístko. Napřed to vypadalo, že bude ukrutná bitka mezi Štístkem a Corinkou, ale kupodivu za chvíli byli největší kamarádi.Dolly je samozřejmě taky zlatíčko, je úžasná, poslušná, chodí na volno a má jen jednu neřest - prohání slepice.
Spala s Arleenkou v kotci (černý pejsek), protože ještě bylo v bytě horko. 

 

10.10.2015 - Daisy s paničkou a páníčkem přijela na návštěvu. Je to šikovná holka, ale maminka Corin se tedy moc nepředvedla jako milující maminka. Byla na Daisy hodně přísná ( ošklivá mamina ) ... ale Daisy je zlatíčko a všichni ji moc milují.25.9.2015CORIN KYJSKÁ ZAHRADA byla vyšetřena na onemocnění očí.
Výsledek vyšetření: PRA-prcd N/N.
Oba geny, zděděný po otci i matce nejsou ovlivněny. To znamená, že subjekt (Corinka) má obě alely zdravé. :)

Daisy pod Bošovskou tvrzí je moc šikovná a pomáhá páníčkům umývat jablka. 
To by se mohli naučit i ostatní pejskové ...


11.9.2015 -  Daisy - měla 15 týdnů a váží 6,10 kg. Má kamarády Fredyho a Mišku (kočky) ale nejvěrnější a nejmilejší kamarádi jsou panička a páníček. Už si stačila vyrazit jeden zoubek a hlídala sama celý den domeček. A zvládla to na jedničku.

6.9.2015 - návštěva u Daga. Dagoušek byl štěstím bez sebe, ale Corinku jsme museli nechat v autě, protože dávala  Dagovi za vyučenou, že odešel z domu. Dag, řečený Daky je u nových páníčků spokojený a má se tam moc dobře.5.9.2015 - Zúčastnili jsme se závodů v orientačním běhu v Benešově u Boskovic a u té příležitosti jsme navštívili štěňátko od naší zesnulé fenečky Dollynky (Napoleon Bonaparte), jmenuje se Cynthia pod Bošovskou tvrzí a je jí 10 roků. Je velice spokojená a šťastná. Jezdí s páníčkem dokonce na traktoře. Jen by to chtělo trošku vyčesat, ale to se jí nelíbí. Je spokojená i tak.

4.8.2015 - Jelikož odešli všechny štěňátka do nových domovů, rozhodli jsme se, aby Corince (i paničce), nebylo tolik smutno po štěňátkách, vyjet si na dovolenou. Protože máme dobré kamarádky Jiřinku i její dvě fenečky (Cessynku - maminku Corinky a její sestřičku Ambru), pozvaly nás na jejich chatku k Mladé Vožici, kde se nám vždycky líbí. Moc jsme si to užily. Tak se podělíme o nějaké fotky. Navštívili jsme zoologickou zahradu ve Větrovech, kromě jiného tam mají štěňata vlka severského, kterým byly právě 4 měsíce. Bylo vidět, že by si ráda pohrála s našima holkama. Ale bohužel byl mezi nimi plot. Zajeli jsme se podívat na Stádlecký lanový most, navštívili jsme poutní místo Klokoty, prošli jsme se na Velký Blaník, kde je rozhledna. Taky jsme si prohlédli Chýnovskou jeskyni a městečko Chýnov, což je srdeční záležitost kamarádky Jiřinky. V tom velkém vedru toho bylo na nás až moc.

Tak zase příště. Zdraví Corinka s paničkou.

... pro zobrazení většího obrázku klikněte na menší ↓14.7.2015 - velké focení - štěňátkům je 6 týdnů, už k nám jezdí také návštěvy :) Je u nás opravdu rušno ...
"Bez problémů prolízáme "lítacím okénkem" dovnitř i ven. Čůrat a to druhé už jsme se naučili sami vykonávat venku, většinou na trávníku. Někdy se tedy stane, že to až tam nezvládnem donést. Už papáme masíčko s rýží, nebo těstovinami. Panička nám slibuje, že dostaneme i ovesné vločky a zeleninku. Už chroupeme i granulky. Ty nám moc chutnají, hlavně když je můžeme ukrást mamince. Ale mlíčko od maminky je stejně nejlepší. ......"
... více fotek v sekci "štěňátka"více 

 

20.6.2015 - Dnes už máme 17 dní. Vážíme 950 g až 1050 g. Od středy koukáme na svět a taky se snažíme postavit na vlastní nožičky. Některým nám to jde líp, pro některé, co vážíme o trošku víc, je to těžší. Ta nejmenší z nás je samozřejmě nejšikovnější. Už si to trajdá po bedně a dělá průzkumnici. Některé radši jen koukáme, kdeže máme to mlíčko. A taky se některým z nás už podaří napodobit zavrčení, nebo vyloudit zvuk jako štěknutí. A taky nám začínají černat pomalu pacinky. Včera nám dali do tlamičky cosi žlutého protivného, prý proto, abychom neměli červíky. No co se dá s těma lidičkama dělat. 
Tak se mějte krásně a my zase o sobě dáme vědět. Zdravíme. Dag, Dolly, Dorin a Daisy a mamina Corinka

... více fotek v sekci "štěňátka"


10.6.2015 - máme právě týden. Už vážíme od 450g do 550g. A stále máme jen jednu starost, dobře se napapat. Nosánky nám pomalu černají a škvírky místo očí se začínají otevírat. Tak co nevidět uvidíme svět na vlastní oči.
... více fotek v sekci "štěňátka"3.6.2015 se Corince narodily tři holčičky a jeden kluk. Mamina i mimina jsou v pořádku a celý den jsou přisáty k mamině.
... více v sekci "štěňátka"


28.4.2015 - březost u Corinky je potvrzena a že se těšíme na štěňátka. Narodit by se měla začátkem června.Smutné oznámení.
Do psího nebíčka odešel milovaný pejsek "Connýsek" (Conny pod Bošovskou tvrzí), ve věku deseti let. Paničce, paní Pelíškové bude moc chybět, Connýsek ji velmi miloval. Výstav se nezúčastnil, ale zanechal po sobě jeden vrh štěňátek. V našich srdcích bude žít dál.

1.4.2015 - Corin byla za ženichem ... více v "štěňátka"


28.2.2015 - naše Corin měla velkou oslavu - 3 roky Mrkající


22.2.2015 - návštěva Corinky u své maminky Cessy a sestřičky Ambry a jejich lidské smečky. Taky přijel bráška Daxík z Bratislavy.


18.2.2015 - několik zasněžených fotek ...

... a tady jedna speciální .. aneb "najdi psa" :)


Ve čtvrtek 29.1. 2015 náhle odešel do psího nebíčka milovaný pejsek ARNY pod Bošovskou tvrzí ve věku nedožitých třinácti let. Paničce (paní Rousové) bude moc chybět. V našich srdcích zůstane navždy. 
Byl výstavně velmi úspěšný:CAC, CACIB, BOB, Junior šampion, Vítěz speciální výstavy, Nejkrásnější velký bílý špic 2004.
25.10.2014 - výlet do Lednice, navštívili jsme zámek a vinné sklípky v Boleradicích. Všichni jsme si to moc užili :)

25.10.2014 - máme nové stránky, informace se stále upravují a doplňují ....

28.2.2014 - Corin oslavila 2 narozeniny ...

23.2. 2014 - na mezinárodní výstavě Duo Brno získala Corin V1 CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOB ! 

15.2.2014 - naše Corin se stala oficiálně chovnou fenou, můžeme začít hledat ženicha :)